24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü, bizler için çalışan, çabalayan, fedakar öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünerek anlamamızı sağlayan anlamlı bir gündür. Dünyada öğretmenler Günü, 1994 yılından beri pek çok ülkede 5 Ekim gününde kutlanır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen Ö..

Devamını Oku

Anneler Günü

"Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, söyleyeyim: annemdir" der Abraham Lincoln. Çünkü anne ; Nâzım'ın şiirlerinde aşktır, Akif'in şiirlerinde vatan, Necip Fazıl'ın şiirlerinde maneviyattır. Keloğlan masalında saflıktır, Nasreddin Hoc..

Devamını Oku

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Saklambaç oynarken kapının arkasına saklanıp, "ben burada yokum" demektir çocukluk, salçalı ekmeğini bir sokak köpeği ile paylaşmak, arkadaşı düşünce ağlamak, "anne sen babamla evlenirken beni neden düğüne götürmediniz" cümlesinde ki tebessümdür çocukluk. Aslında çoc..

Devamını Oku

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Bir kadını ortadan ikiye böl... Yarısı annedir, Yarısı çocuk, Yarısı sevgili Yarısı aşk... Duyanlar bunu bilmez Görenler anlamaz bunu! Yarısı rivayettir, Yarısı gece... Cemal Süreyya bu şiiri ile harika anlatır kadını. Her kadın yaşadığı filmde ki bütün k..

Devamını Oku

Burçlara Göre Çiçekler

KOÇ 21 MART - 20 NİSAN LALE - PAPATYA BOĞA 21 NİSAN - 20 MAYIS KIRMIZI GÜL, PEMBE KARANFİL İKİZLER 21 MAYIS - 21 HAZİRAN GARDENYA, YASEMİN VE SÜM..

Devamını Oku

Çiçek Anlamları

ÇİÇEKLERİN SUNUMA GÖRE ANLAMLARI Beyaz Gül Mahsumiyet Kırmızı Gül Aşk Pembe Gül Gönlüm Senindir Sarı Gül Sıcak Sevgi Beyaz Karanfil Temizlik, Saflık Kırmızı Karanfil Sevgi Pembe Karanfil İçtenlik Sarı Karanfil Hüzün Anemon Gençlik Beya..

Devamını Oku

Çiçek Bakımı

Orkide Bakımı: Orkidenizi direkt olarak güneş ışığı almayacağı ancak aydınlık bir yerde tutun. Işık ihtiyacı yalnızca gövdesi ve yaprakları için geçerli değildir. Orkide kökleri için de ışığa ihtiyaç duyar bu sebeple şeffaf saksı kullanılmalıdır ve çok gerekmedikçe saksısı değiştiri..

Devamını Oku

Çiçekçi Arzum
Genellikle 1 saat içerisinde yanıt verir.

Çiçekçi Arzum
Merhaba, 💐

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
08:15
×
Whatsapp   Ara